Centrum Logistyczne ESML

ul. Roździeńskiego 19
41-308 Dąbrowa Górnicza

ESM Logistics S.A.

e-mail: biuro@esml.eu
www.esml.eu

O firmie

Spółka została założona w roku 1999 w Katowicach. Początkowo działalność spółki skupiała się na organizacji transportu dla importu różnych towarów z Dalekiego Wschodu, specjalizując się w usługach dla jednej z najbardziej wymagających branż – branży komputerowej.
Z biegiem czasu firma poszerzała krąg klientów o nowe branże, takie jak telekomunikacja, multimedia, RTV i AGD, tekstylia, odzież. W ciągu 14 lat działalności spółka stała się liczącym na rynku podmiotem świadczącym pełen zakres usług logistycznych dla europejskich dystrybutorów z różnych branż.
Obecnie spółka posiada szeroką siatkę kontaktów biznesowych na Dalekim Wschodzie, które pozwalają na prawie nieograniczony dostęp do wielu producentów sprzętu wysokich technologii oraz artykułów odzieżowych, a dzięki wielu kontaktom w całej Europie, spółka jest w stanie świadczyć usługi dystrybucji wszystkich towarów, łącząc w ten sposób Daleki Wschód z całą Europą.


W swojej działalności ESM Logistics oferuje partnerom biznesowym pełen zakres usług logistycznych, począwszy od morskiego i lądowego transportu międzynarodowego, poprzez magazynowanie, dodatkowe usługi magazynowe, jak np. kontrola jakościowa, tworzenie pakietów promocyjnych, etykietowanie, kompletacja wysyłek, poprzez transport krajowy i dystrybucję, aż do organizacji kompletnych systemów logistycznych opartych na zasadzie outsourcingu oraz zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw i dystrybucji.
Rozwiązania logistyczne świadczone przez firmę oferowane są również dużym firmom produkcyjnym lub handlowym, posiadającym wielu odbiorców i dostawców. Są to projekty o charakterze indywidualnym tworzone pod kątem potrzeb i oczekiwań konkretnego przedsiębiorstwa. Bazą rozwiązań logistycznych, oprócz centrów magazynowych własnych i wynajmowanych, są nowoczesne rozwiązania informatyczne.


Całej działalności spółki przyświeca idea zapewnienia jak najwyższej jakości profesjonalnych usług dla wszystkich partnerów. Misją spółki jest zbudowanie pomostu pomiędzy dostawcami z Dalekiego Wschodu a odbiorcami z Europy. Wszystkie nasze usługi oparte są na inteligentnych rozwiązaniach logistycznych.
Współpraca z ESM Logistics pozwala klientom uzyskać silniejszą pozycję konkurencyjną i elastyczniej reagować na zmiany rynkowe dzięki m.in.: łatwiejszemu zarządzaniu firmą, pełnej kontroli zapasów magazynowych, redukcji kosztów, redukcji zatrudnienia i innych ukrytych wydatków, pełnemu ubezpieczeniu towaru, pozyskaniu profesjonalnego doradztwa i usług opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach informatycznych.
Dzięki dużej skali działalności spółka osiągnęła wysokie międzynarodowe standardy zarządzania. Działalność w skali globalnej pozwala na swobodne komunikowanie się, rozumienie potrzeb klientów w różnych regionach świata, przez co spółka zapewnia realizację usług na najwyższym poziomie. Spółką zarządzają osoby z doświadczeniem w strukturach międzynarodowych, dla których współpraca z partnerami z całego świata jest rzeczą naturalną. Wszyscy pracownicy są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w swoich dziedzinach. Spółka stawia na pracowników dynamicznych i zaangażowanych, dba o ich rozwój i bezpieczeństwo, przez co zapewnia partnerom wysoką efektywność działań. Bieżące zarządzanie oraz wszystkie usługi świadczone klientom oparte są na jednych z najlepszych informatycznych systemów zarządzania. Cały czas nasi specjaliści pracują nad dopasowaniem rozwiązań informatycznych do indywidualnych wymagań partnerów. Wdrożenie zintegrowanych systemów zarządzania firmą, ukierunkowanych na jakość, środowisko i bezpieczeństwo pracy jest jedną z ważniejszych kwestii dla firmy.